Независимое аналитическое интернет-издание "Искра" это право на информацию.

Зри в корень! © Козьма Прутков

На главную страницу

Парольный вход для авторов.

автор: c до

Виставкова програма «Українське мистецтво XX століття»
Автор: Станислав Власенко      Дата: 09.04.2004 08:45


     Українське реалістичне мистецтво 2-ої половини XX століття вже сьогодні належить до класичних явищ вітчизняної культури. Його характерний стиль органічно поєднував в собі традиції російського реалістичного мистецтва кінця XIX - початку XX століття, збагачених відкриттями імпресіоністів. Творчість Володимира Беляка можна назвати взірцем цього стилю, а її розквіт припадає на 60 - 70-і роки - час формування так званої київської школи живопису.
     Художник народився 1924 року в Одесі, у 1947 закінчив Одеське художнє училище, яке давало учням міцне професійне підгрунття академічного спрямування і, як правило, готувало їх до вступу в Ленінградський художній інститут (колишня імператорська Академія мистецтв). Беляк залишився на Україні і цього ж року поступив в Київський художній інститут, де навчався у таких видатних майстрів, як Сергій Григор'єв, Володимир Костецький, Ісаак Штільман. По закінченні - понад 50 років творчої праці, яка продовжується і посьогодні. В цій стислості біографії митця приховані особлива послідовність життєвого шляху, усвідомлення свого покликання, довершеність творчого доробку.
     Володимир Беляк належить до апологетів пленерного пейзажного живопису. Майже всі його роботи, включаючи великі картини, створювалися не в майстерні, а на місці мотиву, що зображувався, і передають безпосередні враження від нього. Це наповнювало їх особливим настроєм, який проступає в надзвичайному сплаві кольору, світла та емоцій художника. Сьогодні, дивлячись на твори Беляка, усвідомлюєш високу мистецьку вартість, властиву київській школі живопису в цілому і виставка в «Українському домі» є ще одним кроком в утвердженні її значення для історії українського мистецтва.
     До уваги відвідувачів представлені понад 50 робіт художника, датовані 50 - 70-ими роками минулого століття. Здебільшого це краєвиди Києва та його околиць, виконані олійними фарбами на полотні і картоні. Колекція є достатньо унікальною на сьогоднішній день і буде відкриттям для всіх шанувальників мистецтва.
     


Автор: Станислав Власенко прочтений: 1191 оценки: 0 от 0
© Свидетельство о публикации № 985
  Цена: 1 nooВаши комментарии

Пароль :

Комментарий :

Осталось символов

Доступна с мобильного телефона
Чат
Опросы
Музыка
Треки
НеForМат
Академия
Целит
Юрпомощь


О сервере


О проекте
Юмор
Работа
О нас

Earn&Play
Для контактов
skype:noo.inc


Этот сайт посвящен Георгию Гонгадзе, символу борьбы за свободу, журналисту, патриоту, человеку... Ukraine NBU Hrivnya rate
Russian ruble rate
Noo Web SystemРедакция за авторские материалы ответственности не несет
стать автором
Micronoo Links Neformat Links Noo Links Chess Links Forex Links Weapon Links

Идея и разработка
компании NOO
На сайт разработчика